Juventus

Prekės kodas: Juventus
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

Sisteminis fungicidas žieminiams ir vasariniams kviečiams, žieminiams kvietrugiams, vasariniams miežiams ir žieminiams bei vasariniams rapsams saugoti nuo grybinių ligų ir žieminių rapsų augimo reguliatorius. Skirtas naudoti profesionaliai.

Veiklioji medžiaga. 90 g/l Metkonazolas.

Cheminė klasė. Triazolų.

Pavidalas. Koncentruota skystis.

Registruota norma:

  1. Žieminiai ir vasrainiai kviečiai: Lapų ir varpų septoriozė, lapų septoriozė, kviečių dryžligė, rudosios rūdys, geltonosios rūdys, tikroji miltligė, varpų fuzariozė.. Norma – 0,7-1,0 l/ha. Pasirodžius varpoms - baigiant žydėti ( BBCH 49-69);
  2. Žieminiai kvietrugiai: Lapų septoriozė, lapų ir varpų septoriozė, geltonosios rūdys. Norma – 0,7-1,0 l/ha. Pasirodžius varpoms ( BBCH 49);
  3. Vasariniai miežiai: Dryžligė, septoriozė, rinchosporiozė, smulkiosios rūdys, miltligė, varpų fuzariozė. Norma – 0,7-1,0 l/ha. Pasirodžius paskutiniajam lapui - baigiant plaukėti ( BBCH 39-59);
  4. Žieminiai ir vasariniai rapsai: 1) Juodoji demėtligė, baltasis sklerotinis puvinys, pilkasis kekrinis puvinys, netikroji miltligė. Norma – 0,7-1,0 l/ha. Visiškai žydint ( BBCH 63-69); 2) Fomozė. Norma – 0,7-1,0 l/ha. Rudenį ( BBCH 15-20)

Veikimo būdas. Šis šiuolaikinis plataus veikimo spektro sisteminis fungicidas saugo žieminius ir vasarinius kviečius, kvietrugius ir miežius nuo lapų ir varpų ligų: septoriozės, varpų fuzariozės, kviečių dryžligės, dryžligės, miltligės ir rūdžių. Nuo miltligės veiksmingai saugo tik tada, kai naudojamas ligai dar neišplitus.

Rekomendacijos.

  1. Žieminiai ir vasariniai kviečiai. Rekomenduojama naudoti antrą kartą kviečiams purkšti nuo lapų ir varpų septoriozės, lapų septoriozės, rūdžių, kviečių dryžligės, varpų fuzariozės ir miltligės. Purkškite pasirodžius varpoms – baigiant žydėti (BBCH 49–59). Jei norite kviečius geriau apsaugoti nuo varpų fuzariozės, JUVENTUS ® 90 naudokite vėliau, javams žydint (BBCH 61–65), arba purkškite papildomai. Jei javus fungicidais purškiate vieną kartą ir stipriai plinta septoriozė, naudokite didžiausią registruotą preparato normą (1 l/hą).
  2. Žieminiai kvietrugiai. Nuo septoriozės, rūdžių ir kitų ligų purkškite vieną kartą, pasirodžius varpoms (BBCH 49). Kai infekcijos pavojus nedidelis, naudokite mažesnę normą, jei sąlygos ligoms plisti palankios, naudokite didesnę.
  3. Vasariniai miežiai. Nuo dryžligės, rūdžių, septoriozės, rinchosporiozės, varpų fuzariozės ir miltligės purkškite pasirodžius paskutiniajam lapui – baigiant plaukėti (BBCH 39–59).
  4. Žieminiai ir vasariniai rapsai.

1)      Norma naudojant rudenį – 0,3–0,7 l/ha. Kai rapsai turi 4–6 lapelius, naudokite kaip augimo reguliatorių ir fungicidą. Rudenį nupurkšti augalai būna trumpesni, storėja šaknys ir gerėja jų sistema. Augalai tampa gyvybingesni, žalesni ir geriau pasiruošia žiemoti, būna mažesnis pavojus, jog iššals. Mažiausią rekomenduojamą normą naudokite, kai pasėlis ne per tankus, rudenį netręštas azoto trąšomis.

2)      Norma naudojant pavasarį – 0,7–1 l/ha. Nuo juodosios dėmėtligės, baltojo sklerotinio puvinio, fomozės ir pilkojo kekerinio puvinio purkškite įpusėjus žydėti.

3)      Vasariniai rapsai. Norma – 0,7–1 l/ha. Nuo juodosios dėmėtligės, baltojo sklerotinio puvinio ir pilkojo kekerinio puvinio purkškite 1 kartą, įpusėjus žydėti. Jei sąlygos ligoms plisti yra palankios, naudokite didesnę normą.

Paskutinį kartą galima purkšti iki javų derliaus ėmimo likus 35 dienoms, rapsų – 56 dienoms. Daugiausia javus galima purkšti 1 kartą, rapsus galima purkšti 1 kartą naudojant kaip augimo reguliatorių ir 1 kartą naudojant kaip fungicidą.

Maišymas. Galima maišyti su daugeliu insekticidų, pvz.: FASTAC ®, FURY®, taip pat su nuo miltligės saugančiais fungicidais, pvz.: CORBEL®, FLEXITY® ir kai kuriais vėliau naudojamais herbicidais. Ruošdami mišinį į purkštuvą pirmiausia pilkite 3/4 reikiamo vandens, maišydami supilkite JUVENTUS® 90, tuomet pilkite kitą pesticidą, galiausiai supilkite trūkstamą vandenį.

Tirpalo kiekis. Vandens rekomenduojama naudoti 200–300 l/ha. Kai pasėlis tankus, taip pat vėlesniais augimo tarpsniais naudokite 300–400 l/ha..

Naudojimo apribojimai. Kad nepakenktų vandens organizmams, naudojant JUVENTUS ® 90 būtina išlaikyti ne mažesnę nei 5 metrų apsauginę zoną iki vandens telkinių, jei pagal paviršinio vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų ir zonų nustatymo taisykles nėra nustatytas kitoks atstumas.

Sandėliavimas. Laikykite tik sandarioje gamintojo pakuotėje, saugioje patalpoje, nuo 0 iki + 40ºC temperatūroje, atskirai nuo maisto, vandens ir pašaro, vaikams neprieinamoje vietoje. Saugokite nuo drėgmės, elektrostatinių iškrovų. Neleiskite susidaryti garams, nes susimaišę su oru jie gali sudaryti sprogstamą mišinį.

Panašios prekės
Orius Orius
Sisteminis fungicidas žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių ..
Terpal 460 Terpal 460
Žieminių rugių, žieminių kviečių ir vasarinių miežių augimo reguliatorius. ..
Cycocel 750 SL Cycocel 750 SL
Žieminių kviečių, rugių, kvietrugių, vasarinių kviečių ir miežių augimo reg..
Caryx Caryx
Augalų augimo reguliatorius žieminiams ir vasariniams rapsams. Skirtas prof..
Optimus Optimus
OPTIMUS® yra augimo reguliatorius, apsaugantis nuo išgulimo žieminius i..
Medax Max Medax Max
Augimo reguliatorius, skirtas žieminiams ir vasariniams kviečiams, žieminia..
Naujienos
Kodėl pavasarį verta rinktis rapsų augimo reguliatorių Caryx
2021 04 29
Kodėl pavasarį verta rinktis rapsų augimo reguliatorių Caryx
Bandymų rezultatai naudojant Caryx ir lyginanama su kitais produktais. Rekomendacijos 2021 m. 
Plačiau
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
2020 06 09
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
Prasidėjo mėnuo, kurio metu vasarojaus pasėliuose sukuriama apie 40 proc. bendros jų biomasės, gautos per visą vegetacijos periodą. Fotosintezės produktyvumas vasarojaus pasėliuose šį mėnesį labai priklauso ne tik nuo lauko dirvų našumo ar auginimo technologijų intensyvumo, bet ir nuo oro sąlygų. O štai šilumos ir drėgmės, vertinant meteorologų prognozes birželio mėnesiui, augalams tikrai turėtų pakakti. Tad, jei sugebėsime tinkamai ir laiku atlikti pasėlių priežiūros darbus, turėsime gausesnį derlių.
Plačiau
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
2020 06 02
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
Birželio mėnuo yra bene reikšmingiausias, formuojant žieminių kviečių pasėlių produktyvumą: jo tankumą, grūdų kiekį varpoje ir iš dalies – 1000 grūdų vidutinę masę. Dėl vėsios gegužės šiek tiek sulėtėjo žieminių kviečių vystymasis, tad nuo jūsų kruopštumo priklausys būsimas derlius. Svarbiausi darbai šį mėnesį – aprūpinti augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis, apsaugoti nuo kenkėjų ir žalingiausių ligų.
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
Žieminių kviečių pasėlių priežiūra 2020 m. balandžio mėnesį
2020 04 09
Žieminių kviečių pasėlių priežiūra 2020 m. balandžio mėnesį
Lietuvoje itin neįprastas reiškinys, kad žieminių javų, taip pat ir žieminių kviečių, pavasarinė vegetacija prasidėtų kovo mėnesio viduryje. Nors jų pasėliai rudens metu ne tik tolygiai sudygo, bet ir suspėjo gausiai išsikrūmyti (4-5 šalutiniai ūgliai), tačiau nebuvo periodo, kuriuo vyktų užsigrūdinimas žiemai. Pasėliai žaliavo visu žiemos laikotarpiu, lapai buvo išsaugoję turgorinę būseną, tačiau krūmijimosi ir vystymosi procesai buvo sustoję. Šių metų pavasario kviečių augalų vegetacijos atsinaujinimo pradžioje nustatėme, jog fotosintezės proceso metu sausųjų medžiagų sintezė aiškiai viršijo augalų sąnaudas, kvėpavimo, fotosintezės ir šaknų renovacijos poreikius.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką