Nauja
Kapitol

Kapitol

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

Selekcininkas: Secobra Saatzucht, Vokietija

Registracija Lietuvoje: 2019 m. 

Kokybės klasė: maistinio tipo, grūdai atitinka Extra-I kokybės klasės reikalavimus

Atsparumas išgulimui: labai atspari išgulimui 8,6 balo

Augalų aukštis: vidutinis augalų aukštis 76 cm

1000 grūdų vidutinė masė: 43 g

Veislės savybės:

Veislės ūkinio vertingumo tyrimai atlikti 2017 ir 2018 m. Plungės, Kauno ir Utenos AVT skyriuose. Buvo gautas  vidutinis  6,59 t/ha grūdų derlius,  arba  103,3  proc.  lyginat su  standartinių veislių derliaus  vidurkiu.  2020 m. privačiuose v.kviečių veislių tyrimuose derlingumas buvo 109,9 proc. lyginant su standartinėmis veislėmis. Bandymų  laukeliuose  augalų  veislių  ligotumui  nustatyti,  kuriuose nebuvo  naudoti fungicidai, ‘Kapitol’ veislės  atsparumas  kviečių dryžligei  buvo  įvertintas  vidutiniškai  8,2,  lapų  septoriozei –8,0,  varpų  septoriozei –8,3  balo. Atsparumas miltligei buvo įvertintas 9,0, varpų fuzariozei – 8,2, rudosioms rūdims – 8,5 balo (9 balai – labai atspari veislė).

Grūdų kokybė:

Vidutinis baltymų kiekis buvo 14,0 proc., kritimo skaičius – 273 s, vidutinė hektolitro masė –80,8 kg hl-1. Glitimo kiekis grūduose svyravo  nuo  20,9  iki  30,6  proc.,  krakmolo – nuo  66,0  iki  69,4  proc., stambių grūdų ant 2,5 mm skersmens akučių sieto – 97,5 proc.

Standartinės veislės: Flippen, Licamero, Kapitol

Panašios prekės
Quintus Quintus
Selekcininkas: Wiersum Plantbreeding B.V. Nyderlandai Registracija ..
Flippen Flippen
Selekcininkas: Lantmännen, Švedija Registracija Lietuvoje: 201..
Naujienos
Gegužės mėnesio augalininkystės aktualijos
2021 05 13
Gegužės mėnesio augalininkystės aktualijos
Jei šių metų balandžio mėnesio orai būtų buvę panašūs bent į pastarųjų penkerių metų vidurkius, trečios mėnesio dekados viduryje būtume galėję užbaigti vasarojaus sėją. Šį spėjimą patvirtina tie faktai, kad ūkininkai pakankamai gerai apsirūpinę technika, o planuojamų žemių vasarojaus sėjai buvo nedaug. Tačiau orų kaprizai sutrukdė tai padaryti.
Plačiau
Vasarojaus sėja: kada sertifikuotos sėklos atneša pelno?
2021 04 15
Vasarojaus sėja: kada sertifikuotos sėklos atneša pelno?
Sėjos laikas. Lietuvoje prasidėjo vasarojaus sėja. Balandį sėjami visų rūšių (migliniai ir pupiniai) vasariniai javai, cukriniai runkeliai, vasariniai rapsai, kukurūzai bei įvairios žolės, sodinamos bulvės. Lengvesnėse dirvose vasarojaus sėja prasidėjo dar kovo pabaigoje, kai vidutinė oro temperatūra pakilo iki 8-140C. Ilgalaikės orų prognozės rodo, kad visą balandį dienomis vyraus nuosaikiai šilti (8-15 0C), o naktimis vėsūs orai. Bus ir kritulių, ir šalnų, stipresnės sausros nelaukiama. Teoriškai tokie orai yra tinkamiausi vasarojaus sėjai.
Plačiau
Vasarinių kviečių pasėlių priežiūra 2021 m. pavasarį (III): tankumo nustatymas ir herbicidų parinkimas
2021 03 04
Vasarinių kviečių pasėlių priežiūra 2021 m. pavasarį (III): tankumo nustatymas ir herbicidų parinkimas
Atsižvelgiant į buvusio laukuose sniego kiekį galime manyti, kad šį pavasarį, bent iki gegužės vidurio, dirvožemiuose didesnio drėgmės deficito nebus. Todėl tikimės, kad vasarinių kviečių pasėliai sudygs greitai, tolygiai ir gausiai, o sėklų lauko daigumas sieks 80 proc. Ir vis dėlto, kai kuriuose laukuose pirmas pasėlių priežiūros darbas bus posėjinis dirvos volavimas, skatinantis gausesnį lauko daigumą. Apie 20 dienų po sėjos, pasėliams pasiekus 2–3 lapelių tarpsnį, rekomenduojama nustatyti pirminį pasėlių tankumą, kurio duomenys padės ūkininkams užbaigti būsimų priežiūros darbų ir jų atlikimo grafiko koregavimą.
Plačiau
Vasarinių kviečių sėja 2021 m. pavasarį (II): nuo derlingumo planavimo iki priešsėjinio tręšimo
2021 02 24
Vasarinių kviečių sėja 2021 m. pavasarį (II): nuo derlingumo planavimo iki priešsėjinio tręšimo
Lietuvos žemės ūkio produkcijos eksporto struktūroje kviečių grūdai užima labai svarbią vietą. Jie yra paklausūs pasaulyje ir Lietuvos verslininkams neblogai sekasi atrasti, kuriose rinkose realizuoti mūsų ūkininkų išaugintų kviečių grūdus. Siekiant išplėsti vasarinių kviečių pasėlių plotus ir padidinti derlingumą reikalinga juos sėti aukštesnio našumo dirvose ir pasitelkti išmaniąsias technologijas. Tad pratęskime aptarimą, kaip užtikrinti efektyviausią vasarinių kviečių sėją.
Plačiau
Vasarinių kviečių sėja 2021 m. pavasarį (I): nuo veislių parinkimo iki sėjos ypatumų
2021 02 09
Vasarinių kviečių sėja 2021 m. pavasarį (I): nuo veislių parinkimo iki sėjos ypatumų
Vasariniai kviečiai užima svarbų vaidmenį šalies augalininkystėje. Iš pavasarį sėjamų augalų jie apima didžiausią plotą – nuo 150 iki 350 tūkst. ha. Vasariniams kviečiams skiriamas plotas daugiausia priklauso nuo to, kiek jo buvo skirta rudenį pasėtiems žiemkenčiams, taip pat, kaip jiems pavyko peržiemoti. Tad artėjant pavasariui aptarkime, kaip pasiruošti vasarinių kviečių sėjai: nuo tinkamiausios veislės pasirinkimo iki sėklų išsėjimo normų apskaičiavimo.
Plačiau
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
2020 04 20
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
Šiais ūkiniais metais turėjome ne tik šilčiausią žiemą per visą Lietuvos istoriją, bet ir turime daugiausiai geros kokybės žiemkenčių pasėlių – apie 1,2 mln. ha. O svarbiausia – džiaugiamės realia galimybe anksčiausiai užbaigti vasarojaus sėją. Dar kovo viduryje prasidėjo šie lauko darbai: vasarojaus sėjai skirtų dirvų purenimas, žieminių kviečių, miežių bei kvietrugių pasėlių pavasarinis akėjimas, siekiant sumažinti drėgmės išgaravimą iš žemės. Be to, skubėjome tręšti žiemkenčius ir dirvas vasarojaus sėjai bei daugiamečius žolynus.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką