Medax Max

Prekės kodas: Medax Max
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

Aprašymas

Veikliosios medžiagos: trineksapak-etilas, 75 g/kg (7,5 %), + kalcio proheksadionas, 50 g/kg (5 %).

Cheminė klasė: acil-cikloheksandionų junginiai.

Preparato forma: vandenyje tirpios granulės (WG).

Veikimo būdas

Medax Max yra sisteminis augalų augimo reguliatorius, kuris gerina šaknijimąsi, trumpina ir stiprina javų stiebus ir apsaugo pasėlius nuo išgulimo. Abi veikliosios medžiagos mažina giberelinų kiekį augale, sumažina tarpubamblių ilgį, tokiu būdu pristabdydamos javų augimą 3-4 savaitėms.

Trineksapak-etilas yra sisteminis augimo reguliatorius. Jis patenka į augalus per lapus ir stiebus ir juose juda sistemiškai visomis kryptimis.

Kalcio proheksadionas patenka į augalus per lapus, didesnis jo kiekis juda į viršutines augalo dalis (akropetaliai), o į šaknis (bazipetaliai) juda mažiau.

Naudojamas krūmijimosi pabaigoje–paskutinio lapo tarpsnyje Medax Max sutrumpina ir sustiprina stiebą, o ypač apatinius tarpubamblius, didina stiebo skersmenį. Jis taip pat skatina šaknijimąsi, taip apsaugodamas javus nuo išgulimo dėl silpnai išsivysčiusių šaknų.

Naudojamas vėlesniems purškimams, nuo paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) iki vamzdelėjimo pabaigos, prieš pasirodant akuotams (akuotuotiems javams) (BBCH 49), Medax Max veiksmingiau reguliuoja augimą, todėl vėlyvesniuose augimo tarpsniuose rekomenduojamos mažesnės normos. Vasariniuose kviečiuose rekomenduojama neviršyti 0,3 kg/ha Medax Max normos, kai jis naudojamas vėliau nei paskutinio bamblio tarpsnyje (BBCH 33-35).

Visuose javuose, kur naudotas Medax Max, buvo žymus augalų aukščio sumažėjimas. Esant išgulimui, ten kur buvo naudotas Medax Max, išgulimas buvo žymiai mažesnis.

 

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Purškimo laikas ir normos

Žieminius miežius, žieminius kvietrugius ir žieminius rugius galima purkšti du kartus su ne mažesniu kaip 7 dienų intervalu. Naudokite Medax Max nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) ir nuo paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) iki vamzdelėjimo pabaigos, prieš pasirodant akuotams (akuotuotiems augalams) (BBCH 49). Norma priklauso nuo panaudojimo laiko, dirvožemio turtingumo maisto medžiagomis, tręšimo intensyvumo, augalų veislės atsparumo išgulimui, drėgmės režimo ir meteorologinių sąlygų.

Vasarinius miežius ir vasarinius kviečius purkškite vieną kartą nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39), o vasarines avižas – nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki ketvirto bamblio tarpsnio (BBCH 34), kai ketvirtas bamblys pakilęs daugiau kaip 2 cm nuo trečio bamblio.

Žieminiai kviečiai: norma – 0,3–0,75 kg/ha nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) arba 0,3–0,5 kg/ha nuo paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) iki vamzdelėjimo pabaigos, prieš pasirodant akuotams (akuotuotiems kviečiams) (BBCH 49). Didžiausias purškimų skaičius – 1.

Vasariniai kviečiai: norma – 0,3–0,5 kg/ha nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio bamblio tarpsnio (BBCH 33–35, priklausomai nuo veislės) arba 0,3 kg/ha nuo paskutinio bamblio tarpsnio (BBCH 33–35, priklausomai nuo veislės) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39). Dėmesio - vasariniuose kviečiuose neviršykite 0,3 kg/ha normos, kai Medax Max naudojate vėliau nei paskutinio bamblio tarpsnyje (BBCH 33–35, priklausomai nuo veislės). Didžiausias purškimų skaičius – 1.

Žieminiai miežiai: norma – 0,5–1,0 kg/ha nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) arba 0,5–0,75 kg/ha nuo paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) iki vamzdelėjimo pabaigos, prieš pasirodant akuotams (BBCH 49). Purškiant per 2 kartus, didžiausia vieno purškimo norma – 0,5 kg/ha. Didžiausias purškimų skaičius – 2 kartai su ne mažesniu kaip 7 dienų intervalu. Didžiausia purškimo norma per sezoną – 1,0 kg/ha.

Vasariniai miežiai: norma – 0,3–0,5 kg/ha nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39). Didžiausias purškimų skaičius – 1.

Žieminiai rugiai: norma – 0,5–1,0 kg/ha nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) arba 0,5–0,75 kg/ha nuo paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) iki vamzdelėjimo pabaigos, prieš pasirodant akuotams (BBCH 49). Purškiant per 2 kartus, didžiausia vieno purškimo norma – 0,5 kg/ha. Didžiausias purškimų skaičius – 2 kartai su ne mažesniu kaip 7 dienų intervalu. Didžiausia purškimo normą per sezoną – 1,0 kg/ha.

Žieminiai kvietrugiai: norma – 0,5–0,75 kg/ha nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) arba 0,5 kg/ha nuo paskutinio lapo tarpsnio (BBCH 39) iki vamzdelėjimo pabaigos, prieš pasirodant akuotams (BBCH 49). Purškiant per 2 kartus, didžiausia vieno purškimo norma – 0,5 kg/ha. Didžiausias purškimų skaičius – 2 kartai su ne mažesniu kaip 7 dienų intervalu. Didžiausia purškimo norma per sezoną – 1,0 kg/ha.

Vasarinės avižos: norma – 0,3–0,5 kg/ha nuo krūmijimosi pabaigos (BBCH 29) iki paskutinio, ketvirto bamblio tarpsnio (BBCH 34), kai ketvirtas bamblys pakilęs daugiau kaip 2 cm nuo trečio bamblio. Didžiausias purškimų skaičius – 1.

Rekomenduojamas vandens kiekis: 100–400 l/ha.

Dėmesio! Medax Max rekomenduojama naudoti tik tiems augalams, kurie intensyviai auga, esant pakankamai drėgmės ir maisto medžiagų. Rekomenduojama purkšti ryte, kai dar yra pakankamai drėgmės, tačiau ant sausų javų lapų ir esant giedram orui. Nepurkškite dienos viduryje, intensyviai šviečiant saulei ir esant aukštai temperatūrai. Purkšti geriausia, kai temperatūra yra aukštesnė kaip +8 oC ir žemesnė kaip +24 oC. Nepurkškite po šalnų ir kai prognozuojamos šalnos.

Kai kuriais atvejais, panaudojus Medax Max, gali pasireikšti fitotoksiniai simptomai (deformuotos ir iš lapamakštės neišsisukusios varpos, lapų pabalimai, lapų galiukų parudavimai). Šie pažeidimai įtakos derliui paprastai neturi.

Purkšdami nepalikite tuščių vietų ir nesudvigubinkite purškimų. Medax Max nenaudokite, kai augimo sąlygos javams yra nepalankios, pvz.: ilgalaikių sausrų metu, javuose, pažeistuose kenkėjų, labai ligotuose, užmirkusiuose, nevienodai sudygusiuose ar nukentėjusiuose nuo buvusių purškimų augalų apsaugos produktais.

Nepurkškite augalų vėlyvesniuose nei rekomenduojama augimo tarpsniuose. Aiškiai matomi simptomai ant augalų gali pasirodyti tik gerokai vėliau.

Laikotarpis be lietaus: po purškimo 4 valandas turėtų nelyti.

Maišymas. Medax Max galima maišyti su kitais augalų apsaugos produktais, tačiau dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į produkto gamintoją ar platintoją.

Panašios prekės
Orius Orius
Sisteminis fungicidas žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių ..
Terpal 460 Terpal 460
Žieminių rugių, žieminių kviečių ir vasarinių miežių augimo reguliatorius. ..
Cycocel 750 SL Cycocel 750 SL
Žieminių kviečių, rugių, kvietrugių, vasarinių kviečių ir miežių augimo reg..
Juventus Juventus
Sisteminis fungicidas saugoti nuo grybinių ligų ir žieminių rapsų augimo re..
Caryx Caryx
Augalų augimo reguliatorius žieminiams ir vasariniams rapsams. Skirtas prof..
Optimus Optimus
OPTIMUS® yra augimo reguliatorius, apsaugantis nuo išgulimo žieminius i..
Naujienos
Kodėl pavasarį verta rinktis rapsų augimo reguliatorių Caryx
2021 04 29
Kodėl pavasarį verta rinktis rapsų augimo reguliatorių Caryx
Bandymų rezultatai naudojant Caryx ir lyginanama su kitais produktais. Rekomendacijos 2021 m. 
Plačiau
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
Žieminių kviečių pasėlių priežiūra 2020 m. balandžio mėnesį
2020 04 09
Žieminių kviečių pasėlių priežiūra 2020 m. balandžio mėnesį
Lietuvoje itin neįprastas reiškinys, kad žieminių javų, taip pat ir žieminių kviečių, pavasarinė vegetacija prasidėtų kovo mėnesio viduryje. Nors jų pasėliai rudens metu ne tik tolygiai sudygo, bet ir suspėjo gausiai išsikrūmyti (4-5 šalutiniai ūgliai), tačiau nebuvo periodo, kuriuo vyktų užsigrūdinimas žiemai. Pasėliai žaliavo visu žiemos laikotarpiu, lapai buvo išsaugoję turgorinę būseną, tačiau krūmijimosi ir vystymosi procesai buvo sustoję. Šių metų pavasario kviečių augalų vegetacijos atsinaujinimo pradžioje nustatėme, jog fotosintezės proceso metu sausųjų medžiagų sintezė aiškiai viršijo augalų sąnaudas, kvėpavimo, fotosintezės ir šaknų renovacijos poreikius.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką