Ekologiški pasėliai taip pat gali būti derlingi

2021 05 20

Ekologiški pasėliai taip pat gali būti derlingi

Ekologiški pasėliai taip pat gali būti derlingi!

Dirvožemio gerinimas organinės trąšomis

Fotosintezė augaluose yra neįtikėtinas procesas, kurio metu sintetinami asimiliatai aprūpina augalus statybinėmis medžiagomis, iš kurių sudėtingų biocheminių reakcijų būdų yra formuojami organiniai jungiai ir taip užauginami augalai bei visi jų organai. Fotosintezės intensyvumas ir stabilus biocheminių reakcijų ciklas visos vegetacijos periodu yra svarbiausi procesai nulemiantys augalų derlingumą.  

Tiek fotosintezės procesui, tiek ir biocheminėms reakcijoms vykti yra reikalingi įvairūs mineralai. Didžiąją jų dalį augalai pasisavina iš dirvožemio. Todėl dirvožemis ir investicijos į dirvožemio gerinimą yra svarbiausia uždavinys.

Siekiant užtikrinti augalų poreikį mineralinėmis medžiagomis, tikslinga ekologiškai auginamus pasėlius iki jų sėjos tręšti organinėmis trąšomis EcoPlant Humi (P, K, S, Ca, Mg, Fe, B, Zn, Cu, Mn, Mo, Co, huminės rūgštys)  ir Orgamax NK (N, K, S, amino rūgštys, huminės rūgštys). Šios trąšos užtikrins visų augalams reikalingų elementų poreikį ir kartu praturtins dirvožemį organinėmis medžiagomis. Tai pagerina dirvožemio gyvybingumą, drėgmės išlaikymą, struktūrą, augalams prieinamų medžiagų kiekį, taigi iš esmės pagerina augalų augimo sąlygas.

Organines azoto trąšas Orgamax NK galima tręšti ir po augalų sėjos, ant sudygusių ir intensyviai augančių augalų, nes trąšos gana gerai tirpsta vandenyje, todėl azotas yra nuolat atpalaiduojamas ir sunaudojamas augalų augimui.

Dirvožemio gerinimas mikroorganizmais bei augalų augimo skatinimas

Dirvožemio gyvybingumas turi labai svarią reikšmę augalų gebėjimui pasisavinti įvairias maisto medžiagas iš dirvožemio. Mikroorganizmai dalyvauja dirvodaros procesuose, kuomet formuojasi humusas, bet kartu vyksta ir mineralizacijos procesai, kuomet yra atpalaiduojamos organinėse liekanose esančios maisto medžiagos. Visi šie procesai yra neatskiriami nuo mikroorganizmų veiklos, be jų, šie procesai tiesiog nevyktų.

Pavasarį, pradėjus augti žiemkenčių augalams ar sudygus vasariniams augalams, ypač teigiamai veikia augalų augimą ir dirvožemio procesus pasėlių purškimas amino rūgščių, mangano ir mikroorganizmų tirpalais:

Pasėlių purškimas šiuo tirpalu, ne tik paskatins augalų augimą, jų fotosintezės intensyvumą, bet ir turės ilgalaikį poveikį dirvožemiui. Mikroorganizmai esantys Biomas Grow ir Biomas Protect produktuose suaktyvins dirvožemio gyvybingumą, didina trąšų efektyvumą, gerina fosforo ir kalio prieinamumą, didina humuso kiekį ir drėgmės išlaikymą, fiksuoja atmosferos azotą, kurio per augalų vegetacijos periodą dirvoje sukaupiama ne mažiau kaip 20 kg/ha, bei mažina azoto išsiplovimą. Taip pat mažinamas patogenų gyvybingumas, didinamas augalų imunitetas įvairioms ligoms, augalai mažiau pažeidžiami įvairių patogenų. Dėl mikroorganizmų veiklos ir jų sinergijos su augalų šaknimis, augalai suformuoja masyvesnes šaknis, yra labiau atsparūs įvairioms nepalankioms augimo sąlygoms per visą augalų vegetacijos periodą.

Intensyvi fotosintezė – gausus derlius

Augalų augimui ir jo derlingumui labai svarbu yra maisto medžiagomis turtingas dirvožemis, kuriame būtų reikiamas balansas drėgmės ir oro. Tačiau subalansuotai augalų mitybai užtikrinti, labai svarbūs yra augalų tręšimai per lapus, kurie papildo augalus svarbiausiais mikroelementais. Būtent tręšimais per lapus, per trumpą laiką galima suaktyvinti augalų fotosintezės ir biocheminių reakcijų intensyvumą.

Pavasarį žieminiams ir vasariniams javams pasiekus bamblėjimo pradžios tarpsnį, jų pasėliai purškiami per lapus svarbiausius mikroelementus turinčiais produktų tirpalais:

 • Microfert                      1 l/ha
 • ZM-GROW                   1 l/ha

Žieminiams ir vasariniams rapsams bei ankštiniams augalams pradėjus stiebo augimo tarpsnį, pasėliai turėtų būti tręšiami per lapus boru ir kitais svarbiausiais mikroelementais:

 • Microfert                     1 l/ha
 • ZM-GROW                   1 l/ha
 • EKO Boron                   1 l/ha
 1. Microfert - amino rūgštys turi labai stiprų stimulą augalų augimui. Tai puikus energijos šaltini, kuris panaikina augalų patiriamą stresą dėl įvairių nepalankų augimo sąlygų (sausra, šaltis, drėgmės trūkumas) ar kenkėjų žalos ir leidžia augalui atnaujinti visas gyvybines funkcijas, dėl ko augalai vėl ima augti visu pajėgumu;
 2. ZM-GROW sudėtyje esantys elementai manganas (Mn), cinkas (Zn) ir siera (S) suaktyvina svarbiausiu augale vykstančius procesus:
 • Ypač suaktyvėja fotosintezė, didėja chlorofilų kiekis;
 • Efektyviau pasisavinamas azotas;
 • Suaktyvėja įvairių fermentų gamyba, kurie aktyvina augalo biochemines reakcijas, apykaitos procesus;
 • Augalai formuoja stipresnį šaknyną;
 • Augaluose esantis nitratinis azotas greičiau paverčiamas į organinius junginius, tai skatina augalų augimą;
 • Didina augalų atsparumą ligoms;
 • Augalo augimas tampa fokusuotas į didesnio derliaus auginimą.
 1. EKO Boron – boras ypač svarbus rapsams, ankštiniams augalams, bet nedidelės jo normos teigiamai veikia ir javų augalus. Boras didina cukraus koncentracija augale, maisto medžiagų ir vandens judėjimą augale, skatina žiedynų formavimą, jų vaisingumą, todėl teigiamai veikia tiek žydėjimo, tiek ir sėklų užmezgimo intensyvumą.

Paprasti sprendimai įtakojantys svarbiausius augaluose procesus, gali turėti labai svarią reikšme augalų derlingumo padidėjimui.

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką