Kaiso 50 EG

Prekės kodas: Kaiso 50 EG
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

Kontaktinio ir vidinio poveikio insekticidas, skirtas graužiantiems ir čiulpiantiems kenkėjams naikinti žieminiuose ir vasariniuose kviečiuose, miežiuose, rugiuose, kvietrugiuose, avižose, žieminiuose ir vasariniuose rapsuose bei bulvėse. Skirtas profesionaliajam naudojimui.

Veiklioji medžiaga: lambda–cihalotrinas, 50 g/kg.

Produkto forma: emulguojančios granulės.

Cheminė grupė: sintetiniai piretroidai.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Kaiso 50 EG – kontaktinio ir vidinio poveikio insekticidas, priklausantis sintetinių piretroidų klasei. Skirtas graužiantiems ir čiulpiantiems kenkėjams naikinti žieminiuose ir vasariniuose kviečiuose, miežiuose, rugiuose, kvietrugiuose, avižose, žieminiuose ir vasariniuose rapsuose bei bulvėse. Insekticidas veikia ir per vabzdžio virškinamąjį traktą ir patekęs ant vabzdžio. Pirmieji poveikio rezultatai matomi labai greitai, o visiškai kenkėjai žūsta po 1–3 valandų.

Purškimo laikas ir naudojimo normos

Augalai

Norma, kg/ha

Kenkėjai

Purškimo laikas

Paskutinis apdorojimo laikas iki derliaus nuėmimo dienomis

Vasariniai ir žieminiai rapsai

0,15

Rapsiniai žiedinukai (Meligethes aeneus)

Purškiama kenkėjams pasiekus žalingumo ribą. Nuo žiedinukų purškiama, kai stiebo augimo tarpsniu vidutiniškai ant augalo randama 1-2 vabalai, butonizacijos tarpsniu – 3-4 vabalai. Purkšti iki rapsų pražydėjimo, insekticidų naudojimas turi būti saugus bitėms.

28

 

rapsiniai stiebiniai paslėptastraubliai (Ceutorhynchus napi), ankštariniai paslėptastraubliai (Ceutorhynchus assimilis), kopūstiniai stiebiniai paslėptastraubliai (Ceutorhynchus pallidactylus), ankštariniai gumbauodžiai (Dasyneura brassicae)

Kadangi stiebų ir ankštarų kenkėjų suaugėlių ankstyvos migracijos į rapsų laukus laikas dažnai sutampa su rapsinių žiedinukų plitimo periodu (stiebo ilgėjimo – butonizacijos tarpsniu), galimas kompleksinis insekticidų naudojimas nuo šių visų kenkėjų.

 

Rapsinės spragės (Psylliodes chrysocephala)

Vegetacijos metu, kai pasirodo kenkėjai.

Žieminiai ir vasariniai kviečiai, miežiai, rugiai, kvietrugiai, avižos

0,15

Javiniai amarai (Macrosiphum avenae)

Purkšti javams išplaukėjus po BBCH 59, kai amarų apniktų stiebų randama 20-30 %, apsikrėtusio stiebo varpoje – vidutiniškai po 2-3 amarus.

28

 

Ieviniai amarai (Rhopalosiphum padi)

Javų krūmijimosi tarpsniu (BBCH 20-29) purkšti, kai amarais apnikta 50 % augalų ir ant augalo randama po 1-2 kenkėjus, o bamblėjimo ir vamzdelėjimo tarpsniu (BBCH 31–47) – 50 % apniktų stiebų ir daugiau kaip 10 amarų ant stiebų.

Lemai (Lema melanopus, Oulema lichenis sp.)

Nuo lemų purkšti, kai ant stiebo randama vidutiniškai 0,5-1,0 lerva.

Tripsai (Limothrips denticornis, Haplothrips aculeatus)

Nuo tripsų purškiama iki išplaukėjimo tarpsnio (BBCH 50), jeigu tripsai apnikę 50 % stiebų ir ant stiebo randama 1-2 kenkėjai.

Bulvės

0,15

Amarai, Kolorado vabalai (Leptinotarsa decemlineata)

Purškiama kenkėjams plintant.

14

 

Rekomenduojamas tirpalo kiekis: 200–400 l/ha.

Didžiausias apdorojimų skaičius – 1.

Tirpalo ruošimas

Purkštuvas turi būti techniškai tvarkingas, švariai išplautas. Tirpalo ruošimui naudoti tik švarų, be priemaišų vandenį. Pripildykite pusę purkštuvo bako vandeniu. Prieš atidarant Kaiso 50 EG bakelį produktą gerai sukratykite. Įjunkite maišyklę ir supilkite produktą į purkštuvo baką. Supilkite likusį kiekį vandens. Purškimo ir pertraukų metu maišyklė turi būti įjungta.

Meteorologinės sąlygos purškimo metu

Nepurkšti, kai temperatūra aukštesnė nei +25 °C arba vėjo greitis yra didesnis nei 3 m/s. Po purškimo turėtų praeiti 1–2 val. iki lietaus.

Naudojimo apribojimai

Augalų apsaugos produkto naudotojai privalo žemės sklypą apdoroti tokiu būdu, kad būtų išvengta tirpalo dulksnos patekimo į gretimus žemės sklypus ir į gyvenamųjų bei negyvenamųjų pastatų teritorijas.

Atsparumo išsivystymo rizikos mažinimo priemonės

Lietuvoje sintetinių piretroidų klasei priklausantiems insekticidams yra nustatytas rapsinių žiedinukų atsparumas. Pagal veikimo pobūdį Kaiso 50 EG priklauso IRAC 3A (piretroidų) insekticidų cheminei subgrupei. Bet kurioje kenkėjų populiacijoje gali būti bet kuriam iš 3A grupės insekticidų atsparių individų. Jeigu šie insekticidai naudojami pakartotinai atsparių individų gausėjimo rizika didėja. Siekiant to išvengti, turi būti taikomos atsparumo išsivystymo rizikos mažinimo priemonės:

- Nenaudokite pakartotinai tą patį veikimo pobūdį turinčių insekticidų. Skirtingą poveikį turinčių insekticidų naudojimas mažina atsparių populiacijų susidarymą.

- Insekticidą naudokite etiketėje nurodytu laiku ir rekomenduojamomis normomis.

Visada sekite naujausią informaciją apie rapsinių žiedinukų ir kitų kenkėjų atsparumo pesticidams kitimą Lietuvoje bei naujausias rekomendacijos dėl jų kontrolės. Informacijos apie kenkėjų atsparumo valdymą teiraukitės produkto platintojo arba ieškokite tinklalapyje: www.irac-online.org.

Panašios prekės
Mavrik Mavrik
Kontaktinis insekticidas žieminių ir vasarinių rapsų, žieminių ir vasarinių..
Decis Mega Decis Mega
Sintetinių piretroidų cheminės grupės insekticidas, kontaktinio ir vidinio ..
Naujienos
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
2020 04 03
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
Vertinant vizualiai – žieminių rapsų pasėlių būklė „gera“. Dabar viskas priklausys nuo mūsų pačių gebėjimų pasėlių priežiūroje, nes prognozuotoss balandžio mėnesio sausros veikiausiai nebus, o lietaus pakaks. Šaltos naktys taip pat baigsis balandžio pirmosiomis dienomis. Sinoptikai prognozuoja normalius orus visam mėnesiui. Be abejo, su trumpalaikiais nukrypimais, kadangi Lietuvoje tai įprastas reiškinys.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką