Lietuviųlt
Orai
0

Žirniai "Ingrid"

Prekės kodas: Žirniai \

Labai ankstyva, derlinga ir atspari išgulimui žirnių veislė. Sukurta „Lantmännen", Švedija. Lietuvoje registruota 2014 m.

Tara: 30/500 kg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Ingrid pasižymi ankstyva branda, augalai yra vidutinio aukščio ir atsparūs išgulimui. Grūdai stambūs. Veislė labai atspari sėklų išbyrėjimui iš ankštarų (8,8 balo iš 9). Grūdai geltoni.

Vidutinis AVT skyriuose tyrimų metais gautas derlingumas buvo 4,46 t/ha arba 1O4,5 proc. lyginant su standartu. Didžiausias derlingumas gautas 2O13 m. Šilutės AVTS – 6,27 t/ha.  Danijoje 2O12 m. šios veislės žirnių derlingumas buvo 1O9 proc., lyginant su standartu,  Švedijoje 2O1O-2O14 m. - 114 proc. lyginant su standartu. Estijoje 2O15 m.  derlingumas lyginant su standartu buvo 1O3 proc.

Vidutinė 1OOO grūdų masė 299,7 g., vidutinis baltymų kiekis 22,8 proc.

'Ingrid' žirniai atsparūs išgulimui. 2O14 ir 2O15 m. Kauno AVTS tarp tirtų žirnių veislių, atspariausia išgulimui buvo Ingrid. Atsparumas išgulimui buvo įvertintas atitinkamai 15O ir 175 proc. lyginant su standartu. Švedijoje 2O1O-2O13 m. atlikti tyrimai taip pat parodė, kad atspariausi išgulimui buvo \'Ingrid\' žirniai. Jų stiebo tvirtumas buvo įvertintas geriausiai tarpe 8 tirtų veislių, 63 iš 1OO balų.

Šios veislės žirniai atsparūs ligoms. 'Ingrid' veislės žirnių atsparumas askochitozei  atskirais metais buvo įvertintas atitinkamai 6 ir 9 balais (atsparumas ligoms vertinamas balais nuo 1 iki 9, kai 9 balai labai atspari ligoms veislė).

Panašios prekės
Žirniai "Respect" Žirniai "Respect"
Derlinga, labai atspari išgulimui ir grūdų išbyrėjimui iš ankščių! Tara:..
Pupos "Fuego" Pupos "Fuego"
Tai stambių grūdų, aukšto derlingumo ir padidinto atsparumo ligoms pupų vei..
Pupos "Vertigo" Pupos "Vertigo"
Derlinga, vidutinio ankstyvumo pupų veislė. Sukurta "NPZ", Vokiet..
Naujienos
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
2020 04 20
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
Šiais ūkiniais metais turėjome ne tik šilčiausią žiemą per visą Lietuvos istoriją, bet ir turime daugiausiai geros kokybės žiemkenčių pasėlių – apie 1,2 mln. ha. O svarbiausia – džiaugiamės realia galimybe anksčiausiai užbaigti vasarojaus sėją. Dar kovo viduryje prasidėjo šie lauko darbai: vasarojaus sėjai skirtų dirvų purenimas, žieminių kviečių, miežių bei kvietrugių pasėlių pavasarinis akėjimas, siekiant sumažinti drėgmės išgaravimą iš žemės. Be to, skubėjome tręšti žiemkenčius ir dirvas vasarojaus sėjai bei daugiamečius žolynus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau
Pelningai auginti pupų pasėlius – misija įmanoma
2020 01 16
Pelningai auginti pupų pasėlius – misija įmanoma
Pupinių javų auginimo „aukso amžius“ Lietuvoje ilgai neužtruko. Šis pavasaris jau bus trečias, kai dėl mažėjančių jų supirkimo kainų, pasėlių plotai kasmet mažėja.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.