Lietuviųlt
Orai
0

Žirniai "Respect"

Prekės kodas: Žirniai1

Derlinga, labai atspari išgulimui ir grūdų išbyrėjimui iš ankščių!

Tara: 30/500 kg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Pusiau belapių žirnių veislė sukurta Danijoje, Maribo Seed A/S sėklininkystės firmoje. Veislės ūkinio vertingumo tyrimai atlikti 2007-2008 m. Šilutės, Kauno ir Utenos AVT stotyse. Tyrimo metais gautas vidutinis 4,89 t/ha grūdų derlius, o didžiausias - 7,77 t/ha išaugintas 2008 m. Kauno AVT stotyje. Lietuvoje registruota 2009 m.

Grūdai vidutinio stambumo, 1000 jų vidutinis svoris - 234,50 g. Atskirais tyrimo metais išaugintuose 'Respect' veislės žirnių grūduose nustatytas vidutinis baltymų kiekis sudarė 22,0-22,3 proc. Augalų vidutinis aukštis - 82 cm. Jų atsparumas išgulimui įvertintas net 8,4 balo. 'Respect' veislės žirnių atsparumas išgulimui tyrimo metais įrengtuose bandymuose buvo įvertintas net 1,5 balo daugiau už standartinių 'Tinker' ir 'Canis' veislių. Grūdai labai gerai laikosi ankštyse. jų atsparumas išbyrėjimui iš ankščių įvertintas net 8,8 balo.

Veislė vidutinio ankstyvumo. Jos augalų vegetacijos periodo vidutinė trukmė - 90 dienų.

Veislės tyrimo metais įrengtuose bandymuose askochitozė pažeidė tik iki 5 proc. augalų. Šios veislės augalai yra jautresni miltligei.

Panašios prekės
Pupos "Fuego" Pupos "Fuego"
Tai stambių grūdų, aukšto derlingumo ir padidinto atsparumo ligoms pupų vei..
Žirniai "Ingrid" Žirniai "Ingrid"
Labai ankstyva, derlinga ir atspari išgulimui žirnių veislė. Sukurta &bdquo..
Pupos "Vertigo" Pupos "Vertigo"
Derlinga, vidutinio ankstyvumo pupų veislė. Sukurta "NPZ", Vokiet..
Naujienos
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
2020 04 20
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
Šiais ūkiniais metais turėjome ne tik šilčiausią žiemą per visą Lietuvos istoriją, bet ir turime daugiausiai geros kokybės žiemkenčių pasėlių – apie 1,2 mln. ha. O svarbiausia – džiaugiamės realia galimybe anksčiausiai užbaigti vasarojaus sėją. Dar kovo viduryje prasidėjo šie lauko darbai: vasarojaus sėjai skirtų dirvų purenimas, žieminių kviečių, miežių bei kvietrugių pasėlių pavasarinis akėjimas, siekiant sumažinti drėgmės išgaravimą iš žemės. Be to, skubėjome tręšti žiemkenčius ir dirvas vasarojaus sėjai bei daugiamečius žolynus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau
Pelningai auginti pupų pasėlius – misija įmanoma
2020 01 16
Pelningai auginti pupų pasėlius – misija įmanoma
Pupinių javų auginimo „aukso amžius“ Lietuvoje ilgai neužtruko. Šis pavasaris jau bus trečias, kai dėl mažėjančių jų supirkimo kainų, pasėlių plotai kasmet mažėja.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.