Cleravo + Dash

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

HERBICIDAS

Veikliosios medžiagos: imazamoksas 35 g/l (3,2 %), kvinmerakas 250 g/l (22,5 %)

Cheminės grupės: imidazolinonų ir chinolino karboksirūgšties

Produkto forma: koncentruota suspensija (SC)

Sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas vienametėms dviskiltėms ir vienaskiltėms piktžolėms naikinti tik CLEARFIELD® žieminių ir vasarinių rapsų, rapsiukų veislėse.

Skirtas profesionaliam naudojimui.

Veikimo būdas

CLERAVO yra koncentruotos suspensijos pavidalo sisteminis dirvinis herbicidas, pagamintas iš dviejų veikliųjų medžiagų: imazamokso (35 g/l) ir kvinmerako (250 g/l).

CLERAVO yra skirtas naudoti tik CLEARFIELD® rapsų ir rapsiukų hibridinėms veislėms, kurios yra visiškai atsparios veikliajai medžiagai imazamoksui. CLERAVO naudojimas augalams, kurie nėra atsparūs veikliajai medžiagai imazamoksui ir nėra pažymėti CLEARFIELD® ženklu, gali visiškai sunaikinti rapsus ir rapsiukus.

Imazamoksas blokuoja svarbių baltymų acetolaktat-sintetazės (ALS-inhibitorius) sintezę. Kvinmerako veikimo būdas panašus į sintetinių auksinų veikimą. Imazamoksas ir kvinmerakas į piktžoles patenka per šaknis ir lapus, po to sistemiškai pasklinda iš vienos augalo dalies į kitą. Daugiausia herbicidas įsisavinamas per lapus.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

CLERAVO naudojamas sudygusioms piktžolėms naikinti CLEARFIELD® žieminiuose rapsuose rudenį (BBCH 10-18, visiškai išsiskleidus skilčialapiams iki 8-ojo lapo tarpsnio) arba pavasarį (BBCH 30-50, pradėjus ilgėti stiebui iki butonizacijos pradžios, kol butonai dar apdengti lapais), kai tik pradeda augti peržiemojusios piktžolės. Piktžolėms augant ir vystantis, veiksmingumas mažėja.

CLERAVO taip pat naudojamas CLEARFIELD® vasarinių rapsų veislėse arba CLEARFIELD® vasarinių rapsiukų veislėse sudygusioms piktžolėms naikinti, nuo skilčialapių iki 8-ojo lapo tarpsnio (BBCH 10-18).

Herbicidą CLERAVO galima naudoti tik vieną kartą per vieną augimo sezoną.

Purkškite tik mažas ir aktyviai augančias piktžoles. Piktžolės neturi būti didesnės kaip 4-6 lapelių (BBCH 14-16) pavasarį. Naudokite paviršiaus aktyviąją medžiagą Dash® , kad užtikrintumėte gerą veikimą.

Veiksmingumas naikinant piktžoles

CLERAVO yra veiksmingas produktas net ir nuo sunkiai išnaikinamų kryžmažiedžių piktžolių žieminių rapsų ir vasarinių rapsų bei rapsiukų pasėliuose, tokių kaip trikertės žvaginės, garstukai, čiužutės, svėrės; taip pat ir nuo javų pabirų. Herbicido veikimas sustiprėja pridėjus Dash® . Didžiausia rekomenduojama Dash® norma - 1,0 l/ha.

Veiksmingumas (%) naikinant piktžoles žieminių ir vasarinių rapsų bei rapsiukų pasėliuose, kai CLERAVO norma yra 1,0 l/ha + Dash® 1,0 l/ha.

Žieminių rapsų pasėliuose rudenį (BBCH 10-18)

Labai veiksmingas (> 95%) nuo: šunramunių (Tripleurospermum maritimum), vaistinių ramunių (Chamomila/Matricaria recutita), daržinių žliūgių (Stellaria media), baltųjų balandų (Chenopodium album), baltųjų garstyčių (Sinapis alba), dirvinių garstukų (Sinasis arvensis), kibiųjų lipikų (Galium aparine), raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), baltažiedžių notrelių (Lamiun album), persinių veronikų (Veronica persica), gebenlapių veronikų (Veronica hederifolia), trikerčių žvaginių (Capsella bursa-pastoris), paprastųjų poklių (Descurainia sophia), paprastųjų žilių (Senecio vulgaris), miežių pabirų (Hordeum vulgare), kviečių pabirų (Triticum vulgare). Veiksmingas (94,9–85%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), dirvinių čiužučių (Thlaspi arvense), bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum), smulkiųjų snapučių (Geranium pussilum), žieminių rapsų pabirų (Brassica napus). Vidutiniškai veiksmingas (84,970%) nuo: rugiagėlių (Centaurea cyanus), dirvinių našlaičių (Viola arvensis). Mažai veiksmingas (69,950%) nuo: dirvinių smilguolių (Apera spica-venti).

Žieminių rapsų pasėliuose pavasarį (BBCH 30-50)

Veiksmingas (94,9-85%) nuo: raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), daržinių žliūgių (Stellaria media), kibiųjų lipikų (Galium aparine), pelinių pašiaušėlių (Alopecurus myosuroides).

Vidutiniškai veiksmingas (84,9-70%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), dirvinių usnių (Cirsium arvense), vaistinių ramunių (Chamomila/Matricaria recutita), dirvinių bobramunių (Antehmis arvensis).

Mažai veiksmingas (69,9-50%) nuo: bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum), smulkiųjų snapučių (Geranium pussilum) ir rugiagėlių (Centaurea cyanus).

Vasarinių rapsų, rapsiukų pasėliuose pavasarį (BBCH 10-18)

Labai veiksmingas (> 95%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), baltųjų balandų (Chenopodium album), baltųjų garstyčių (Sinapis alba), daržinių žliūgių (Stellaria media), dirvinių čiužučių (Thlaspi arvense), garstukų (Sinapis arvensis), kibiųjų lipikų (Galium aparine), raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), svėrių (Raphanus raphanistrum), trikerčių žvaginių (Capsella bursa-pastoris), vaistinių žvirbliarūčių (Fumaria officinalis), vijoklinių pelėvirkščių (Fallopia convolvulus) ir pelinių pašiaušėlių (Alopecurus myosuroides).

Veiksmingas (94,9-85%) nuo: kviečių pabirų (Triticum vulgare), bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum).

Vidutiniškai veiksmingas (84,9–70%) nuo: rugiagėlių (Centaurea cyanus), aklių (Galeopsis spp.).

Augalų pažeidimai

Panaudojus CLERAVO, ypač ant vasarinių rapsų ir rapsiukų, gali pasirodyti trumpalaikių fitotoksiškumo simptomų, tokių kaip spalvos išblukimas ar pageltimas, lapų deformacija, augimo sulėtėjimas. Šie simptomai vegetacijos metu išnyksta ir derliui įtakos neturi.

Greta augantys augalai

Ypač saugokite, kad neapipurkštumėte ir nepažeistumėte greta augančių augalų, tokių kaip Solanacea (bulvinių šeimos), Apiacea ar Umbelliferae (anyžių, kmynų, morkų, salierų, krapų, pankolių, petražolių, pastarnokų) ir ne CLEARFIELD® veislių rapsų. Naudokite purkštukus, skirtus purkšti kontaktiniams herbicidams.

Sėjomaina

Jei dėl kokių nors priežasčių purkšti CLEARFIELD® rapsai žuvo, vietoj jų galima sėti kukurūzus, žirnius ir visas CLEARFIELD® rapsų veisles be jokių apribojimų. Apribojimai kitiems augalams priklauso nuo to, kada buvo panaudotas CLERAVO (žr. lentelę).

Panaudojus CLERAVO, kitų metų sėjomainai nėra jokių apribojimų.

Sėkliniai pasėliai

Nenaudokite CLERAVO sėkliniams pasėliams. Be to, atminkite, kad ūkininkų išaugintos sėklos iš CLEARFIELD® hibridų nėra tikrosios CLEARFIELD® hibridinės sėklos, nes nepasižymi hibridiniu atsparumu ir motininių veislių savybėmis bei greičiausiai neturi abiejų imazamoksui atsparių genų, tad nėra visiškai atsparios CLEARFIELD® herbicidams.

Kaip kovoti su CLEARFIELD® rapsų pabiromis

Paprastai vienos veikliosios medžiagos herbicidai iš HRAC klasifikacijos ALS (acetohidroksilo rūgščių sintezės inhibitorių) herbicidų B grupės (pvz., B/2 sulfonilurėjos) CLEARFIELD® rapsų ir rapsiukų pabiras naikina prasčiau nei įprastinių rapsų ir rapsiukų, nes jie yra iš dalies atsparūs šioms veikliosioms medžiagoms. Tačiau juos galima išnaikinti su kitų grupių herbicidais arba herbicidais, kurių sudėtyje yra kitų veikliųjų medžiagų, nepriklausiančių HRAC klasifikacijos B grupei (pvz., fenoksi arba benzoinių rūgščių).

Atsparumo išsivystymo rizikos mažinimo priemonės

CLERAVO sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: imazamoksas ir kvinmerakas. Pagal veikimo pobūdį imazamoksas yra ALS inhibitorius (HRAC kodas B), o kvinmerakas – sintetinis auksinas (HRAC kodas O). Atsparumo išsivystymo rizika sintetiniams auksinams yra maža, o ALS inhibitoriams – didelė. Šių, skirtingą veikimo pobūdį turinčių, veikliųjų medžiagų derinys produkte mažina atsparumo išsivystymo riziką, tačiau ji vis tiek išlieka.

Bet kurioje piktžolių populiacijoje gali būti mažiau jautrių ar natūraliai atsparių individų. Jei tame pačiame lauke keletą metų iš eilės naudojami tokį patį veikimo būdą turintys herbicidai, veikiant natūraliai atrankai, atspariosios piktžolės dauginasi ir tampa dominuojančiomis. Laikoma, kad augalas yra atsparus, kai išlieka gyvas nupurškus herbicidu tinkamu laiku, rekomenduojama norma ir laboratorinis tyrimas patvirtina sumažėjusį jautrumą. Jei tam tikrų piktžolių biotipas jūsų lauke yra atsparus veikliajai medžiagai iš HRAC B grupės, kryžminis atsparumas yra labai tikėtinas ir kitoms šios grupės veikliosioms medžiagoms.

Siekiant išvengti piktžolių atsparumo atsiradimo, būtina griežtai laikytis šių rekomendacijų:

- kuo dažniau naudokite agrotechnines piktžolių kontrolės priemones (pvz., sėjomaina, sėjos vėlinimas, gilus dirvos dirbimas ir kt.);

- taikykite kuo įvairesnę žieminių ir vasarinių žemės ūkio augalų sėjomainą; - naudokite rekomenduojamą herbicido normą nurodytu laiku (herbicidui jautriausios yra 4 - 6 tikruosius lapelius turinčios aktyviai augančios piktžolės);

- mišiniuose, paeiliui ar skirtingais metais tame pačiame lauke naudokite skirtingo veikimo būdo herbicidus, naikinančius tas pačias piktžoles;

- vienaskiltėms piktžolėms naikinti CLERAVO visuomet naudokite mišinyje su kito veikimo būdo vienaskiltes piktžoles naikinančiais herbicidais;

- panaudoję herbicidą, patikrinkite lauką, ar piktžolės buvo sunaikintos, neleiskite piktžolėms daugintis vegetatyviškai ir sėklomis;

- išsiaiškinkite prasto veikimo priežastis; jei įtariate, kad prasto veikimo priežastis – išsivystęs atsparumas, informuokite apie tai registracijos savininko atstovus Lietuvoje.

Maišymas

CLERAVO galima maišyti su Dash® . Pirmiausiai į purkštuvo baką pilamas CLERAVO. Prieš pildami Dash, visada įsitikinkite, kad prieš tai supiltas produktas gerai išsimaišė. Dėl CLERAVO maišymo su kitais augalų apsaugos produktais kreiptis į registracijos savininko atstovus.

Vandens kiekis

Rekomenduojamas vandens kiekis: 100–400 l/ha.

Tirpalo paruošimas

Neruoškite daugiau tirpalo, nei reikės sunaudoti. Pusę purkštuvo rezervuaro užpildykite švariu vandeniu ir įjunkite maišyklę. Kad produktą būtų lengviau išmaišyti, prieš atidarydami ir supildami į purkštuvą produkto pakuotę kelis kartus apverskite. 6 Maišyklei dirbant, įpilkite reikiamą kiekį CLERAVO. Po to įpilkite Dash® ir baikite pilti likusį vandenį. Maišyklė turi dirbti ir po tirpalo paruošimo. Pakuotę ištuštinę, kruopščiai ją praskalaukite naudodami stiprią vandens srovę arba rankomis 3 kartus, išplovas supilkite į purkštuvo rezervuarą, o pakuotę sunaikinkite pagal saugos reikalavimus.

Laikotarpis be lietaus – 1 valanda

 

Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką