Corum + Dash

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

HERBICIDAS

Veikliosios medžiagos: imazamoksas 22,4 g/l (1,9 %), bentazonas 480 g/l (43,1 %)

Produkto forma: tirpus koncentratas

Skirtas sudygusioms dviskiltėms piktžolėms naikinti žirniuose, pupose ir pupelėse.

Skirtas profesionaliajam naudojimui.

VEIKIMO BŪDAS

Corum yra sisteminis ir kontaktinis herbicidas, kurį sudaro 2 veikliosios medžiagos: imazamoksas ir bentazonas.

Imazamoksas priklauso imidazolinonų cheminei grupei (HRAC kodas B). Imazamoksas į piktžoles patenka per šaknis ir lapus. Pernešamas į augimo vietas, jautriuose augaluose jis (acetohidroksilo rūgšties, ALS-inhibitorius) blokuoja trijų svarbių amino rūgščių sintezę: leucino, izoleucino ir valino.

Bentazonas priklauso benzotiadiazinų cheminei grupei ir veikia kaip kontaktinis herbicidas. Jis patenka į augalus per žaliąsias dalis ir stabdo jų fotosintezę, todėl purškiant piktžolių lapai ir stiebai turi būti gerai padengti tirpalu. Šiltas, drėgnas ir saulėtas oras purškimo metu pagreitina produkto veikimą.

Jautrios ir labai jautrios piktžolės (efektyvumas 85-100 %): šiurkštieji burnočiai (Amaranthus retroflexus), trikertės žvaginės (Capsella bursa-pastoris), baltosios balandos (Chenopodium album), bekvapiai šunramuniai (Tripleurospermum inodorum), dirviniai garstukai (Sinapis arvensis), daržinės žliūgės (Stellaria media), dirvinės čiužutės (Thlaspi arvense), persinės veronikos (Veronica persica).

Vidutiniškai jautrios piktžolės (efektyvumas 70-84,9 %): dirvinės našlaitės (Viola arvensis).

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Corum galima naudoti žirnių pasėliuose nuo dviejų lapelių tarpsnio iki devynių ar daugiau tarpubamblių pailgėjimo tarpsnio (BBCH 12-39), pupose ir pupelėse nuo dviejų lapelių tarpsnio iki 5 šoninių ūglių susiformavimo (BBCH 12-25) vieną kartą. Corum naudojamas kartu su Dash® geriau veikia tokias piktžoles kaip baltosios balandos. Dash norma neturėtų būti didesnė kaip 1,0 l/ha, paprastai pakanka 0,5 l/ha.

AUGALAI IR NORMOS

SĖJOMAINA

Panaudojus Corum ir derlių nuėmus įprastai, apribojimų sėjomainoje nėra. Jei pasėliai žūva, praėjus 30 dienų po Corum panaudojimo ir gerai įdirbus dirvą 15 cm gyliu, galima sėti javus ir kukurūzus. Rapsus (ne Clearfield) galima sėti praėjus 60 dienų nuo Corum panaudojimo ir gerai įdirbus dirvą iki 15 cm. Venkite tirpalo dulksnos patekimo į gretimus žemės sklypus, kad nepažeistumėte ten augančių augalų.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS

Bet kurioje piktžolių populiacijoje gali būti mažiau jautrių ar natūraliai atsparių individų.

Bentazonas priklauso benzotiadiazinų grupės herbicidams (HRAC kodas C3), kuri apibūdinama, kaip turinti mažą atsparumo išsivystymo riziką. Nors bentazonas jau daugelį dešimtmečių naudojamas Europoje, jam atsparių piktžolių rasta nebuvo.

Imazamoksas priklauso imidazolinonų cheminei grupei (HRAC kodas B), kuri apibūdinama, kaip turinti vidutinę atsparumo išsivystymo riziką. Per paskutiniuosius metus ALS inhibitoriams atsparių piktžolių rūšių buvo rasta Europoje nemažai.

Corum sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos, todėl rizika atsparumui atsirasti yra nedidelė, tačiau, nepaisant to, atsparumo rizikos mažinimo priemones taikyti reikia.

Jei tame pačiame lauke keletą metų naudojami tokį patį veikimo pobūdį turintys herbicidai, veikiant natūraliai atrankai, atspariosios piktžolės dauginasi ir tampa dominuojančiomis. Laikoma, kad augalas yra atsparus, kai išlieka gyvas nupurškus herbicidu tinkamu laiku ir rekomenduojama norma.

Siekiant išvengti atsparumo atsiradimo:

- taikykite integruotą piktžolių kontrolės sistemą;

- mišiniuose, paeiliui ar skirtingais metais tame pačiame lauke naudokite skirtingo veikimo pobūdžio herbicidus, naikinančius tas pačias piktžoles;

- naudokite pilną rekomenduojamą herbicido normą ir nurodytu laiku;

- panaudoję herbicidą, patikrinkite, ar buvo sunaikintos piktžolės;

- neleiskite piktžolėms daugintis vegetatyviškai ar sėklomis.

VANDENS KIEKIS 100-400 l/ha.

TIRPALO PARUOŠIMAS

Corum galima purkšti su visais tinkamai sureguliuotais, žemės ūkio augalams purkšti skirtais purkštuvais. Purškimui visada naudokite tik gerai išplautą ir patikrintą purkštuvą. Supilkite ½ - ¾ reikiamo vandens į purkštuvo rezervuarą. Pradėkite maišyti. Supilkite produktą/produktus. Papildykite trūkstamu vandens kiekiu. Maišyklė turi dirbti viso purškimo metu. Paruoštas mišinys turi būti išpurkštas nedelsiant po paruošimo.

PURŠKIMAS

Stenkitės, kad purškiamos piktžolės būtų gerai padengtos herbicido tirpalu, purškimui parinkite tinkamus purkštukus ir venkite purškimų persidengimo.

Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką